Hlavní partner

lesycrbig.png, 4.7kB

Do závodu zbývá
Rychle k cíli
Rozhovory

Rozhovor se staviteli tratí - Zdeňkem Janů a Jaromírem Šrámkem

Co mohou závodníci očekávat od vašich tratí?

Závodní prostor pro MČR na klasice je horský les se vším všudy. Skály, kameny, 60 cm vysoké borůvčí, klacky, bažinky, hustníky, nálety, ale i rychlý les.

Co tedy mohou závodníci očekávat?

Těžkou prověrku fyzičky s nutností správně zvolit postupy, ale i správně volit konkrétní průběžnost terénu. Také trochu té horské romantiky, pěkný zážitek z horského lesa a snad i zajímavých tratí.

Kdy jste začali s přípravou tratí?

První varianty postupů jsme promýšleli hned, když jsme od mapařů obdrželi první verzi mapy, takže někdy v listopadu loňského roku. Ale stěžejní práce na stavbě tratí probíhaly samozřejmě až letos na jaře a v létě.

Jak moc odlišný přístup jste zvolili při stavbě tratí semifinále a finále?

Je to klasika v sobotu i v neděli, takže přístup byl obdobný. Je zmapován velký kus lesa a to nám umožňuje, aby se prostory semifinálového a finálového závodu navzájem kryly co nejméně. Pro semifinále byl záměr u delších tratí trochu „nakouknout“ do vyšších partií lesa.

Koncepce nedělního finále je, aby se do vyloženě horského terénu a nejzajímavějších částí lesa dostaly všechny kategorie, kterým to jakžtakž umožní daný směrný čas. Tím je dána cesta na nedělní start, která je delší než obvykle.

Kolik máte v lese kontrol?

Každý den přibližně 100 kontrol.

Kdo jsou vašimi favority v hlavních kategoriích?

Já jsem patriot… takže „domácí“ Vojta Král či Honza Petržela :) a také pražští Honzové - Procházka, Šedivý s Pavlem Kubátem či brňáci Miloš Nykodým s Adamem Chloupkem.

V ženách potom Dana Šafka Brožková, Denisa Kosová, Míša Omová a Jana Knapová. Ale těch možných adeptů na medaile by se určitě našlo víc, takže se nechme překvapit.zpět  • Partneři KVS


  • Partneři ČSOS