Hlavní partner

lesycrbig.png, 4.7kB

Do závodu zbývá
Rychle k cíli
Chata Kamzík

OB na horské chatě Kamzík

Vzhledem ke vzniknuvším mapám v oblasti Skřítku bychom vám rádi doporučili tuto oblast k jarnímu či letnímu soustředění. Kromě mapy Skřítek je v oblasti Šumperka zmapováno mnoho dalších tréninkových prostorů. Ideálním výchozím bodem pro soustředění je horská chata Kamzík, která nám také bude zajišťovat občerstvení na M ČR na klasice.

Plánujete-li v Jeseníkách strávit soustředění, dovolenou, nebo jen krátký víkend, neměla by vaší pozornosti uniknout horská chata Kamzík, nacházející se asi 20 km od Šumperka pod sedlem Skřítek, v Klepáčově, necelých 600 metrů od silnice 1. třídy na trase Šumperku Bruntál.

V blízkém okolí horské chaty Kamzík naleznete především lyžařská střediska ležící v 730 m. n. m., jejichž vleky jsou jen 170 metrů daleko. Pro příznivce běžeckého lyžování jsou v okolí sedla Skřítek pravidelně upravovány tratě vedoucí až na hřeben Hrubého Jeseníku.

Pokud přijedete v letní sezóně, určitě vás naláká jedna z nejvyhledávanějších tras mířících na Praděd (1492 m. n. m.), nejvyšší vrchol Jeseníků. Nedaleko je také zřícenina Rabštejn, která disponuje padesáti horolezeckými cestami. V nedalekém okolí pak můžete navštívit papírnu a lázně ve Velkých Losinách, či přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně. Okolní lesy jsou navíc pokryty kvalitními orienťáckými mapami.

Chata poskytuje polopenzi, či penzi plnou, kde si můžete pochutnat na tradiční české kuchyni. Pro sportovní vyžití je zde navíc travnaté hřiště, bazén, trampolína, ping-pong, badminton i paint-ball. Na vypůjčení jsou zde míče na fotbal i volejbal, kvalitní horská kola, sněžnice, či lyže.
  • Partneři KVS


  • Partneři ČSOS