Novinky

Vítejte na stránkách 3-denních závodů v orientačním běhu Šumperský divočák.

Letošní ročník se uskuteční v oblasti Svaté Trojice - v prostoru, kde v roce 2017 proběhno Mistrovství České republiky štafet a klubů. Kemp bude na stejném místě, jako bylo centrum zmiňovaného mistrovství. Můžete se těšit na divoký a podmáčený horský les, kvalitní mapy, poctivé tratě a v neposlední řadě pivo šerák :-)


Základní informace o etapách

etapa typ závodu centrum etapy
E1 krátká trať Moravský Karlov (kemp)
E2 klasická trať kostelík Svaté Trojice
E3 zkrácená trať Moravský Karlov (kemp)

Terén

Horský les v oblasti Hanušovické vrchoviny v nadmořské výšce cca 600 - 840 m n.m. Les je převážně jehličnatý s různou průběžností. Některé z hustníkových partií jsou náletového charakteru. V prostoru se nachází průměrně hustá nepravidelná síť komunikací všech typů. Údolní části lesa jsou podmáčené. V terénu se nachází pozůstatky vojenské činnosti. V terénu se nenachází téměř žádný sezónní porost a podrost.Minulý rok na M ČR štafet a družstev počasí v Moravském Karlově úplně nevyšlo. Vichřice den před závodem srovnala se zemí již postavené shromaždiště a následně celý víkend propršel. Letos předpověď vypadá daleko příznivěji a zdá se, že se můžeme těšit na teplé letní počasí.


Posunuli jsme druhý přihláškový termín na pátek 20. července.


Borůvky až po ramena, poklad v tajuplné jeskyni, nebo skřítky pod lopuchem – i to můžete vidět v lesích okolo Moravského Karlova. Je tu další várka fotek ze závodního prostoru, tentokrát od kluků Rajnoškových. Fotogalerie.

5_i.jpg, 18kB 6_i.jpg, 18kB 7_i.jpg, 18kB 8_i.jpg, 18kB

A stále je ještě možnost se dohlásit.

Na odpoledne po sobotní klasice pro vás připravujeme vložený závod - lesní mikrosprint, se startem i cílem v kempu.


Během jednotlivých etap bude v centru závodu fungovat školka.


Posouváme první přihláškový termín na 10. července. Pokud se budete chtít na Divočáka přihlásit, můžete tak učinit do příštího úterý stále za základní startovné. Druhý termín přihlášek je pak v neděli 15. 7.


Stavba tratí a revize mapy je v plném proudu a pro vás máme malou ochutnávku lesa. Celé album je zde.

1_i.jpg, 18kB 2_i.jpg, 18kB 3_i.jpg, 18kB 4_i.jpg, 18kB

Loňské prázdniny jsme třídenního Divočáka nepořádali, ale předloni jste se ho mohli zúčastnit na Skřítku. Vytvořili jsme tenkrát jako pozvánku video, které si můžete prohlédnout tady. Lokalita se sice s letošním ročníkem změnila, ale terén vás opět čeká pěkně divoký, horský, plný bažin a hustníků. A závěrečná pointa z videa zůstává stejná – přijeďte si zazávodit, ať už jste kdekoli!


V širokém okolí centra závodu je mnoho věcí, které stojí za navštívení. Kralicko je kraj rozhleden, bunkrů z prvorepublikového pohraničního opevnění a v neposlední řadě krásné a pestré horské přírody. Šumperského divočáka tak můžete spojit s turistikou, koupáním, cyklovýlety, nebo třeba procházkou v oblacích. Abychom Vám plánování volného času mezi etapami ulehčili, připravili jsme seznam s několika tipy na výlety a také jsme shrnuli (téměř) všechna místa, kde se dá v okolí vykoupat - snad bude teplo jako teď v červnu :-). Vše najdete v sekci Zajímavosti v okolí.


Zveřejňujeme rozpis na Šumperského divočáka


Spustili jsme přihlášky v ORISu. Termín, do kterého se můžete přihlašovat za základní startovné je 1.7.2018


Galerie fotek z prostoru závodu


Stránky závodu spuštěny

Závodní mapa

Závodit se bude na mapách z Mistrovství ČR štafet a klubů, které budou rozšířeny severovýchodním směrem ke Svaté Trojici.