Šumperský divočák 2016

3 denní závody v orientačním běhu

22. - 24. července

Aktuality

Fotky

Fotogalerie od pořadatelů

Pár fotek od Jirky „Pažouta“ Kočary z BFM

Fotogalerie od Silvy Siatkové ze ZLH

Pokud máte nějaké fotky ze Šumperského divočáka, o které se chcete podělit, zašlete nám odkaz a my je zde rádi uveřejníme.

Závod HŽ v Rudolticích

Děkujeme všem závodníkům za účast a věříme, že se Vám v Jeseníkách líbilo. Zároveň Vás zveme na další závod v tomto krásném prostoru, který pořádáme dne 22.10. jako Hanácký žebříček - tentokrát z Rudoltic a dostanete se tedy do části mapy, kde se ještě neběhalo :-) Stránky závodu

Startovky na E1 a E2

Startovky na první 2 etapy po oddílech a po kategoriích

Těšíme se na Vás


Pokyny

Zveřejňujeme POKYNY

Plánek rozmístění etap


Změna kategorií

Po dodatečných dohláškách ještě upravujeme informaci o sloučených kategoriích. Do jiné kategorie přeřazujeme pouze závodnice z

D20 do D21K
D60 do D55

Ostatní kategorie zůstávají podle rozpisu. Děkujeme za pochopení.

Upravené Parametry tratí

Parametry tratí

Tratě máme postavené, kontroly v lese oštítkované a vy se můžete podívat, co vás čeká.

Parametry tratí

Stav přihlášek

Po druhém termínu máme přihlášených 262 závodníků. Zkontrolujte si, zda máte objednány i doplňkové služby (kemp, autobus na 2. etapu) a případně je ještě doobjednejte v ORISU.

Doprava autobusem na 2. etapu (Rabštejn)

Prosíme přihlášené závodníky, kteří mají zájem o dopravu autobusem do centra 2. etapy na Rabštejně, aby tuto skutečnost uvedli do ORISU. Děkujeme.

Jinak je doporučovaný dopravní prostředek kolo, pěšky se sem dá dojít nejlépe z Bedřichova. Doprava autem až na Rabštejn není možná.

Prodlužujeme první termín přihlášek

Za základní startovné se na Šumperského divočáka můžete hlásit až do 3. července, prodloužili jsme termín ještě o týden.

Termín přihlášek

Pomalu se blíží konec přihlašování v prvním termínu, a tak připomínáme všem zájemcům o Šumperského divočáka, aby se do neděle 26. nezapomněli přihlásit.

Kam na výlet po závodech

Oblast Jeseníků a Šumperska je turisticky velice atraktivní. Možností, kam se jet po závodech podívat je opravdu mnoho, a tady vám některé tipy na výlet přinášíme.

Pokud se nám podaří objednat teplé letní počasí, bude také dobré vědět, kde se dá v okolí trochu ochladit, a tak na stejném odkaze najdete i vytipovaná místa na koupání.

Centra etap

Přidáváme mapku závodního prostoru a umístění center etap.

Závodní prostor

Kde se bude závodit? Využit bude celý prostor z loňského M ČR na klasické trati, a protože se jedná o pořádný flák lesa, velká část terénu bude pro většinu závodníků naprosto nová a neproběhaná. Druhá etapa bude mít centrum na Rabštejně, tedy na nejjižnější části mapy, kam se na podzim dostala při finále pouze elitní kategorie mužů. Podívejte se, jaký les vás čeká - Fotogalerie

Rozpis a přihlášky

Konečně se nám podařilo vydat ROZPIS závodu a v systému ORIS se můžete začít přihlašovat.

Termín přihlášek za nejnižší startovné je 26. června, tak ho neprošvihněte! :)

Video pozvánka

A je to tady! Video pozvánka na Šumerského divočáka z dílny Lukáše Laciny.

Po delší odmlce se znovu hlásíme a co nevidět zde přibude i očekávaný rozpis závodů. Také se můžete těšit na krátký orienťácký film, který je zároveň video pozvánkou na Šumperského divočáka.

Stránky Šumperského divočáka spuštěny.
logo_final.jpg, 28kB


Partneři KVS Šumperk


Závodní mapa


LUDĚK KRTIČKA - HLAVNÍ KARTOGRAF


" Terén v okolí Skřítku je horský hřeben s převážně těžkou podložkou, středně hustou až řídkou sítí cest a spoustou vrstevnic. Kameny, skály, potůčky, bažiny, hustníky - toho všeho je na mapě dostatek a závodníci si to určitě užijí. "

" Takovým hlavním tématem mapy jsou milíře neboli plošinky vzniklé po pálení dřevěného uhlí. To se v minulosti v okolí hojně využívalo při výrobě železa a potaše a oblast Skřítku byla jednou z oblastí, kde se dřevěné uhlí dlouhodobě pálilo. Plošinky jsou v průměru velké 10x15 metrů a na mapě jich najdeme přibližně 350. "