Radovan Novotný – trenér seniorské reprezentace


Co očekáváš od letošního MČR štafet?
Elektrizující atmosféru tradičního vyvrcholení domácí sezóny. První letošní štafety, kde všichni poběží v nejsilnějších sestavách a nebudou se na nic šetřit. Lehce silovější horskou podložku a kritické kontroly zastřené vegetací pestrých forem. A samozřejmě mnoho nových příběhů.

Kde hledat favority v kategoriích dospělých?
S měsíčním předstihem letos těžko tipovat, protože řada reprezentantů se aktuálně potýká s více či méně závažnými zdravotními komplikacemi a jejich případná neúčast by hodně zamíchala kartami. Můj tip na vítěze? V tuto chvíli ženy ZBM a muži PHK.

Co očekáváš od letošního MČR družstev?
Vzpomínám si, že závody v daném terénu byly kdysi poměrně náročné. Těm nejlépe připraveným by se tak letos možná mohlo na delších úsecích podařit naběhnout o něco více času než obvykle.

Kde hledat favority v kategorii dospělých?
Pro takový závod je důležitá kvalita nejslabšího článku zvolené sedmičky. Přiznám se, že nesleduju tak podrobně, jak to v kterém klubu na těchto pozicích vypadá. Favoritem je určitě ZBM. U PHK záleží z hlediska šancí na vítězství hodně na sestavě. Na medaile by měli útočit i LPU, PGP a TUR. A uvidíme, zda se LCE podaří zopakovat jejich heroický týmový výkon z loňského roku.