Pavel Košárek - trenér juniorské reprezentace


Co očekáváš od letošního MČR štafet?
Napínavé souboje ve všech kategoriích, precizní šumperskou organizaci, pivovar Holba jako jednoho ze sponzorů závodů a přeju si kapku lepší počasí než posledně na Stříteži.

Kdo z tvých svěřenců z reprezentačního výběru juniorů má dle Tvého názoru šanci být členem A-štafety svého oddílu s ambicemi na medaili?
V klucích to můžou být snad všichni, co startovali na JMS (a nejen ti). Dle jarní štafetové sezóny se může v A-štafetách bojujících o medaile objevit Ota Hirš, Dan Vandas, Vojta Sýkora a Libor Černocký. V holkách může ještě několik závodnic, které startovaly na JMS, běžet v dorostenkách a tam by měly být hlavními oporami svých štafet. V dospělých by mohla být vysoko Kamenice s Terkou Čechovou. Ale počkáme si na soupisky a hlavně na výsledky :-).

Co očekáváš od letošního MČR družstev?
No v podstatě to samé, co od štafet s tím, že atmosféra bude ještě více týmovější a soudržnější. Také budu sám zvědav, jak moc se změnil typický horský terén od roku 1998, kdy jsem zde běžel naposledy a vyhrál tenkrát ještě na 55 minutové zkrácené trati ŽIVÉ prase :-).

Také platí, co u štafet, přičemž kluci budou mít ještě trochu větší šanci se při počtu 4 závodníků ve družstvu prosadit do svých áčkových týmů.

Marek Cahel - trenér reprezentace dorostu


Co očekáváš od letošního MČR štafet?
Těším se na tradičně kvalitní organizaci a v rámci toho poctivé tratě v náročném horském lese. Ještě si pamatuji pár záblesků, jak jsem coby H10 závodil v tomto lese, tak snad tuto výhodu zúročím. Budu se modlit ke Svaté Trojici, ať dostanu co nejmíň kopců.

Kde hledat favority v kategoriích dorostu?
V dorostu předpokládám největší boje trojic z východních Čech a brněnských Žabovřesk. A věřím, že zaboduje také domácí tým.

Co očekáváš od letošního MČR družstev?
Družstva jsou největším klubovým svátkem s výbornou atmosférou, velkým hecováním a často zajímavými dějovými zvraty během sportovního dramatu. Tak doufám, že letos z toho bude výborný kančí guláš :-).

Kde hledat favority v kategorii dorostu?
LPU, ZBM, PHK a jsem zvědavý, jak se do tohoto tria nabourá tým ze Šternberka.