Libor Zřídkaveselý - trenér a předseda SK Žabovřesky Brno


V minulém roce Žabiňáci na MČR štafet a družstev řádili – titul jste ve štafetách získali v ženách i mužích a navíc také v dorostencích. V neděli jste potom vyhráli titul v hlavní kategorii družstev dospělých.

Jak to vidíš letos? Zopakujete tuto dominanci? A kdo očekáváš, že budou vaši největší soupeři?
Každá obhajoba super výsledku je obtížnější, než udělat ten výsledek poprvé. Myslím si, že obhájit loňské výsledky je možné, ale hrozně moc obtížné. Štafet, či týmů, kteří by chtěly vyhrát je hodně a myslím si, že i jejich šance jsou vyrovnané. Když to vezmu odzadu, tak v družstvech to bude nejspíše souboj známých 4 týmů LPU, PGP, PHK a ZBM, ale stejně jako loni běžely výborně Luhačovice, může běžet i někdo další a minimálně, pokud LCE poběží jako loni, patří k těm 4 týmům jako pátý tým, který má šanci o vítězství bojovat. U štafet je favoritů více. Hlavní favorité se dají hledat ve stejných klubech jako u družstev, ale k nim je třeba připočítat řadu menších klubů, kteří jsou silní třebas jen právě v jedné z kategorií. Tím myslím například štafetu mužů SSU, TUR v ženách, KSU v dorostencích a takto bych mohl pokračovat.

Navíc je těžké říci jaké to bude, protože před dvěma roky se běželo v úplné rovině, loni byly skály a letos nás u vás čeká horský les. Tedy potřetí úplně jiný druh terénů, který někomu může sedět o něco více, někomu o něco méně. Věřím tedy, že to budou opět vyrovnané závody jako v předchozích letech a doufám, že se na obhajobu připravíme dobře.

Kristýna Skyvová - trenérka žactva Hanácké oblasti


Co očekáváš od letošního MČR oblastních výběrů žactva?
Od letošního MČR oblastních výběrů žactva očekávám jako obvykle napínavé souboje na všech úsecích.

Koho favorizuješ? Obhájí titul družstvo Prahy? Nebo tým Východočeské oblasti po roční pauze opět zvítězí?
K velkým favoritům závodu budou určitě patřit družstva Prahy, Východočeské oblasti, Ještědské oblasti i oblasti Západočeské. O překvapení na stupních vítězů by se rády postaraly i týmy z dalších oblastí, ale budou to mít velmi těžké.